BIODERMA Sebium Kerato+ Гел-крем против неправилности на кожа со висока толерантност, 30 мл

BIODERMA Sebium Kerato+ Гел-крем против неправилности на кожа со висока толерантност, 30 мл
1.054,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053733C
favorite_border

Опис на производот

  • Иновација на Bioderma лабораторијата
  • Тестирано под дерматолошки надзор
  • Клинички докажана ефикасност

Видливо ефикасен во третман на акни, митисери и флеки од акни уште од вториот ден на употреба. Комбинација од кератолитички активни супстанции (салицилна киселина + естер од малична киселина) кои овозможуваат висока ефикасност и висока толеранција на кожата. Заштитниот патент FLUIDACTIV™ биолошки  го нормализира квалитетот на себумот и спречува појава на акни, немасна, нелеплива текстура, 8 часа хидратација.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: Aqua/Water/Eau, DI-C12-13 Alkyl Malate, Propanediol, Propylheptyl Caprylate, Glycerin, Salicylic Acid, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Arachidyl Alcohol, Dimethicone, Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Coco-glucoside, Arachidyloxide, Slucosdroxide, Sodium Glucosdr Sodium Citrate, Chondrus Crispus Extract, Mannitol, Propyl Gallate, Xylitol, Rhamnose, Sodium Metabisulfite, Tocopherol, Fragrance (Perfume)[BI 2045].

Употреба: нанесете наутро и/или навечер на сува, исчистена кожа. Нанесете на цело лице или само на проблематичните регии. Употребете при првите знаци на појава на акни.

Добра основа за шминка. Во случај на изложување на сонце, нанесете соодветна фотозаштита. За возрасни и адолесценти.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се