BIODERMA Sebium Крем за лице кој ги намалува порите, 30 мл

BIODERMA Sebium Крем за лице кој ги намалува порите, 30 мл
990,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046752C
favorite_border

Опис на производот

Sébium Pore refiner - Дерматолошки корективен третман кој ги намалува порите и го изедначува тенот

Агарната киселина ги намалува порите и нивната видливост. Салицилната киселина присутна во многу мали количини, придонесува да се подобри текстурата на кожата. Fluidactiv™ патентот долготрајно го регулира лачењето и квалитетот на себумот. Соодветна подлога за шминка.

Пакување: 30 мл

Содржина

Употреба: Наутро и/или навечер, самостојно или во комбинација со третман, пред хидратантниот крем за комбинирана или мрсна кожа. На цело лице или само на Т-зоната.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се