BIODERMA Sebium Пенест гел за миење лице, 200 мл

BIODERMA Sebium Пенест гел за миење лице, 200 мл
900,00 ден.
675,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
025028C
favorite_border

Опис на производот

Sébium Gel moussant - Прочистувачки гел за миење.

Го регулира квалитетот на себумот без да ја суши кожата. Благодарение на Fluidactiv® комплексот, спречува појава на неправилности и биолошки го регулира квалитетот на себумот. Збогатен со прочистувачки агенси, цинк глуконат и бакар сулфат, Sébium гелот ја чисти кожата и спречува прекумерно лачење на себум.

  • Без сапун
  • Се измива

Пакување: 200 мл

Содржина

Употреба: наутро и/или навечер, секојдневно. Навлажнете го лицето. Мала количина од гелот втријте меѓу дланките и со настанатата пена исчистете го лицето.

Исплакнете со вода.

Може да се користи и како гел за бричење.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се