BIODERMA Sensibio AR Крем против црвенило, 40 мл

BIODERMA Sensibio AR Крем против црвенило, 40 мл
1.190,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
025021C
favorite_border

Опис на производот

Ултра- смирувачка нега која биолошки намалува и превенира црвенило.

Го намалува интензитетот и превенира појава на црвенилo на кожата. Моментално смирува, хидрира и штити. Во неговиот состав екслузивниот иновативен Rosactiv™ патент директно делува на васкуларниот ендотелен фактор, еден од главните фактори одговорни за дилатација и ослабнување на капиларите на кожата, кои предизвикуваат црвенило.

Природниот D.A.F. комплекс го зголемува прагот на толеранција на кожата. Погоден и како подлога за шминка.

Пакување: 40 мл

Содржина

Употреба: Нанесете секојдневно, наутро и/или навечер на претходно исчистено лице.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се