BIODERMA Sensibio DS+ Смирувачки крем за лице склоно кон црвенило, перутање и себороичен дерматит, 40 мл

BIODERMA Sensibio DS+ Смирувачки крем за лице склоно кон црвенило, перутање и себороичен дерматит, 40 мл
830,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
025023C
favorite_border

Опис на производот

Sensibio DS+ Crème - Смирувачка, прочистувачка нега за кожа со црвенило и сквами.

Намалува пролиферација на габата Malassezia, иритант кој ја влошува состојбата на кожата склона кон црвенило, перутење и себороичен дерматит. Смирувачките агенси (енолаксон) и емолиентите (кокосово масло), ја смируваат иритацијата, го намалуваат црвенилото и перутењето (локализирано околу веѓите, носот, брадата и челото). Природниот D.A.F. комплекс го зголемува прагот на толеранција на кожата.

Пакување: 40 мл

Содржина

Употреба: Нанесете секојдневно, наутро и/или навечер на претходно исчистено лице.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се