BIODERMA Sensibio DS+ Смирувачки пенест гел за лице склоно кон црвенило, перутање и себороичен дерматит, 200 мл

BIODERMA Sensibio DS+ Смирувачки пенест гел за лице склоно кон црвенило, перутање и себороичен дерматит, 200 мл
1.011,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
025017C
favorite_border

Опис на производот

Sensibio DS+ Gel - Смирувачки, прочистувачки гел за чистење.

Нежно чисти и прочистува и го намалува создавањето на сквами. Помага во спречување на развојот на габата Malassezia, иритант кој ја влошува состојбата на кожата подложна кон црвенило, перутање и себороичен дерматит.

Пакување: 200 мл

Содржина

Употреба: Нанесете на влажна кожа, исчитете го лицето, а потоа исплакнете темелно. Избегнувајте контакт со очите. Во комбинација со Sensibio DS+ кремот, ги елиминира лушпите и го смирува црвенилото.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се