BIODERMA Sensibio Пенест гел за миење на чувствителна кожа, 100 мл

BIODERMA Sensibio Пенест гел за миење на чувствителна кожа, 100 мл
487,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050723C
favorite_border

Опис на производот

Sensibio Gel Moussant - Нежен гел за миење на чувствителна кожа

Со својата нежна формула и D.A.F. комплекс патентот, ја смирува кожата и го зголемува прагот на толеранција дури и кај најчувствителната кожа. Активните состојки ја имитираат структурата на кожата и овозможуваат липидно обновувачки и навлажнувачки својства.

  • Нежно го чисти лицето и ја отстранува шминката од лицето и очите.
  • Без сапун
  • Физиолошка pH вредност

Пакување: 100 мл

Содржина

Употреба: Наутро и/или навечер. Навлажнете го лицето. Мала количина од гелот втријте го меѓу дланките и со настанатата пена исчистете го лицето. Исплакнете со вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се