BIODERMA Sensibio Пенест гел за миење на чувствителна кожа, 200 мл

BIODERMA sensibio gel moussant soothing micellar cleansing foaming gel 200 ml penest micelaren gel za mienje lice
BIODERMA Sensibio Пенест гел за миење на чувствителна кожа, 200 мл
961,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046755C
favorite_border

Опис на производот

Sensibio Gel Moussant - Нежен смирувачки мицеларен гел за прочистување на нормална и чувствителна кожа, кој ја подобрува природната хидратација на кожата.

Со својата нежна формула и D.A.F. комплекс патентот, ја смирува кожата и го зголемува прагот на толеранција дури и кај најчувствителната кожа. Активните состојки ја имитираат структурата на кожата и овозможуваат липидно обновувачки и навлажнувачки својства.

  • Нежно го чисти лицето и ја отстранува шминката од лицето и очите
  • Ублажува и смирува иритација
  • Ја зајакнува природната липидна бариера на кожата
  • Без сапун
  • Некомедогено
  • Без мирис
  • Физиолошка pH вредност

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: вода, натриум кокоамфоацетат, пропанедиол, натриум лауроил саркосинат, лимонска киселина,
коко-гликозиди, глицерил олеат, натриум цитрат, peg-90-глицерил изостеарат, манитол, ксилитол, лаурет-2,
рамноза, фруктоолигосахариди, токоферол, хидрогенирани палмини глицерид цитрати, лецитин, аскорбил
палмитат.

Употреба: Наутро и/или навечер. Навлажнете го лицето. Мала количина од гелот втријте го меѓу дланките и со настанатата пена исчистете го лицето. Темелно исплакнете со вода и внимателно исушете ја кожата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се