BIOFAR 12 Витамини - 12 Минерали, 20 шумливи таблети

BIOFAR 12 Витамини - 12 Минерали, 20 шумливи таблети
154,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
023192C
favorite_border

Опис на производот

12 Витамини-12 Минерали Ви обезбедува биорасположлива формула чии активни состојки допринесуваат за намалување на заморот (железо, магнезиум, витамин Б2, Б3, пантотенска киселина, Б6, фолат, витамин Б12 и витамин Ц) и помагаат за одржување на нормално ниво на ослободена енергија преку метаболизмот (калциум, бакар, железо, јод, магнезиум, манган, фосфор, витамин Б1, Б2, Б3, пантотенска киселина, Б6, биотин, Б12 и витамин Ц).

Останатите активни состојки допринесуваат за нормално функционирање на имуниот систем (селен, витамин А, Д3 и цинк)

Пакување: 20 шумливи таблети

Производител: BIOFAR - Франција

Содржина

Состав: 1 шумлива таблета содржи:

    ПДВ%
Витамин А 800 мкг 100%
Витамин Б1 1.4 мг 127%
Витамин Б2 1.6 мг 114%
Ниацин 18 мг 113%
Пантотенска киселина 6 мг 100%
Витамин Б6 2 мг 143%
Биотин 150 мкг 300%
Фолна киселина 200 мкг 100%
Витамин Б12 1 мкг 40%
Витамин Ц 60 мг 75%
Витамин Д3 5 мкг 100%
Витамин Е 10 мг 83%
Фосфор 126 мг 18%

Калциум

120 мг 15%
Магнезиум 45 мг 12%
Калиум 20 мг 1%
Цинк 7.5 мг 20%
Железо 2.8 мг 20%
Манган 1 мг 50%
Бакар 500 мкг 50%
Јод  100 мкг 67%
Селен 50 мкг 91%
Молибден 50 мкг 100%
Хром 25 мкг 63%

*ПДВ - Препорачано дневно внесување за возрасни

Употреба: една таблета дневно, се раствара во 200 мл вода, препорачливо е да се испие наутро, по доручек.

Предупредување: да се чува подалеку од дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се