BIOFAR 12 Витамини - 12 Минерали, 20 шумливи таблети

BIOFAR 12 Витамини - 12 Минерали, 20 шумливи таблети
154,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
023192C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

12 Витамини-12 Минерали Ви обезбедува биорасположлива формула чии активни состојки допринесуваат за намалување на заморот (железо, магнезиум, витамин Б2, Б3, пантотенска киселина, Б6, фолат, витамин Б12 и витамин Ц) и помагаат за одржување на нормално ниво на ослободена енергија преку метаболизмот (калциум, бакар, железо, јод, магнезиум, манган, фосфор, витамин Б1, Б2, Б3, пантотенска киселина, Б6, биотин, Б12 и витамин Ц).

Останатите активни состојки допринесуваат за нормално функционирање на имуниот систем (селен, витамин А, Д3 и цинк)

Пакување: 20 шумливи таблети

Содржина

Состав:

Витамин А 800 мкг
Витамин Б1 1.4 мг
Витамин Б2 1.6 мг
Ниацин 18 мг
Пантотенска киселина 6 мг
Витамин Б6 2 мг
Биотин 150 мкг
Фолна киселина 200 мкг
Витамин Б12 1 мкг
Витамин Ц 60 мг
Витамин Д3 5 мкг
Витамин Е 10 мг
Фосфор 126 мг

Калциум

120 мг
Магнезиум 45 мг
Калиум 20 мг
Цинк 7.5 мг
Железо 2.8 мг
Манган 1 мг
Бакар 500 мкг
Јод  100 мкг
Селен 50 мкг
Молибден 50 мкг
Хром 25 мкг

 

Употреба: една таблета дневно, се раствара во 200 мл вода, препорачливо е да се испие наутро, по доручек.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се