BIOFAR Калиум и Магнезиум, 20 шумливи таблети

biofar potassium magnesium zegin kalium magnezium
BIOFAR Калиум и Магнезиум, 20 шумливи таблети
124,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
023196C
favorite_border

Опис на производот

Биорасположлива формула чии активни состојки допринесуваат за нормално функционирање на мускулите, баланс на електролитите и учествуваат во одржување на нормален крвен притисок.

Пакување: 20 шумливи таблети

Производител: BIOFAR - Франција

Содржина

Состав: 1 шумлива таблета содржи:

    ПДВ*
Калиум 500 мг 25%
Магнезиум 150 мг 40%
Витамин Б1 1,4 мг 127%
Витамин Б2 1,6 мг 114%
Витамин Б6 2 мг 143%
Витамин Б12 1 мкг 40%

*ПДВ - Препорачано дневно внесување за возрасни

Biofar Калиум и Магнезиум е наменет за возрасни.

Начин на употреба: една таблета се раствора во чаша вода, пожелно е да се испие наутро по доручек.

Предупредување: додатоците на исхрана не смеат да се користат како замена за избалансирана исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се