BIOFAR Магнезиум со витамин Б6, 20 шумливи таблети

BIOFAR Магнезиум со витамин Б6, 20 шумливи таблети
119,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
023195C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Богатата синергистичка формула со вкус на маракуја ќе ви овозможи да го дадете максимумот.
Магнезиумот од органски извор во комбинација со витамините Б6, Б2 и Б12 се клучни за правилно функционирање на нервниот систем и помагаат во намалување на заморот.

Кога се преопрачува?

  • Кај состојба на замор
  • Емоционална напнатост
  • Состојби на намалено внимание
  • Во периоди на зголемен ментален напор

Пакување: 20 шумливи таблети

Содржина

Biofar Магнезиум и Витамин Б6 е наменет за возрасни.

Начин на употреба: се раствора 1 шумлива таблета во голема чаша вода и се пие во тек на оброк.

Biofar шумливите таблети не содржат шеќер, аспартам и вештачки бои и имаат пријатен освежувачки овошен вкус.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се