BIOFARMA Ногрипин форте, 10 таблети

BIOFARMA Ногрипин форте, 10 таблети
180,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
029119C
favorite_border

Опис на производот

Ногрипин форте е комбиниран лек кој содржи 4 активни компоненти:

 • Аналгетик и антипиретик - парацетамол
 • Антихистаминик - хлорфенирамин малеат
 • Антитусик - оксоламин цитрат кој делува на кашлицата со разредување на секретот
 • Псеудоефедрин хидрохлорид - деконгестив

Се користи за отстранување на симптомите на акутните инфекции на горните дишни патишта како: 

 • Грип, настинка и алергиски заболувања 
 • Болка, треска, кивање, кашлање
 • Течење на носот, затнат нос кои се јавуваат кај алергиски заболувања

Пакување: 10 таблети

Содржина

Состав: Секоја филм обложена таблета содржи 

 • Парацетамол 650 мг
 • Оксоламин цитрат 200 мг
 • Хлорфенирамин малеат 4 мг
 • Псеудоефедрин хидрохлорид 60 мг

Дозирање:
Деца на возраст постари од 12 години и возрасни една таблета на секои 6-8 часа по потреба.
Максимална дневна доза е 4 таблети.

Начин на употреба:
За перорална употреба, со многу вода. 

Бременост и доење
Не употребувајте Ногрипин форте во текот на бременоста доколку не е препорачано од вашиот лекар.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се