BIONIKA Фолиод, 30 капсули

BIONIKA Фолиод, 30 капсули
149,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
026402C
favorite_border

Опис на производот

Фолната киселина е важна во нормалниот раст и развој на клетките на фетусот и спречување на појава на дефекти на невралната туба.
Јодот е важен за нормално функционирање на тироидната жлезда и нормално излачување на тироидните хормони.

Се препорачува кај: 

  • Жени кои планираат бременост
  • Бремени жени (во текот на целата бременост)
  • Доилки

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав: фолна киселина 400 мкг и јод 100 мкг.

Дозирање: 1 мека желатинска капсула на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се