BIONIKA Кардиол, 30 кесички по 5 г

BIONIKA Кардиол, 30 кесички по 5 г
1.429,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
047046C
favorite_border

Опис на производот

Кардиол е наменет за возрасни лица со зголемени концентрации на холестерол.

  • Монаколин К од црвениот ориз придонесува за одржување на нормални концентрации на ЛДЛ - холестерол во крвта
  • Коњак глукоманан придонесува за одржување на нормални концентрации на холестерол во крвта

Холестеролот е вид на липид кој организмот го создава во црниот дроб и се внесува со исхраната. Тој е природна компонента во крвта, но само во одредени физиолошки концентрации. Зголемените концентрации на холестерол во крвта се опасни за здравјето и претставува еден од ризик факторите за болести на срцето и крвните садови, инфаркт и мозочен удар.

Пакување: 30 еднодозни кесички

Содржина

Дозирање: Препорачана дневна доза е 2 кесички на ден.

Пред оброк измешајте ја содржината на 1 кесичка прашок во минимум 200-250 мл вода и испијте ја течноста во време од 2 минути, бидејќи потоа преминува во гел структура. 

Предупредување
Не употребувајте Кардиол доколку сте чувствителни на некоја од неговите состојки. Не се препорачува за деца, бремени жени и доилки, како и на лица кои имаат потешкотии со голтање.
Oралните лекови треба да се земаат 1 час пред или 4 часа по земањето на глукоманан. Доколку земате било каков лек или имате било каков здравствен проблем, пред употреба консултирајте се со вашиот лекар. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се