BIONIKA Керлакс микроклизми за возрасни 9 г

BIONIKA Керлакс микроклизми за возрасни 9 г
195,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
033648C
favorite_border

Опис на производот

Ја намалува цврстината на столицата, ја подмачкува и со тоа го олеснува празнењето на дебелото црево.

Микроклизмите не треба да се користат за лекување акутна стомачна болка или било каква болка од непознато потекло.
Пакување: 3 x 9 г

Содржина

Состав: глицерол, пченичен скроб, течен екстракт слез, течен екстракт камилица и прочистена вода.
Дозирање: 1 до 2 микроклизми во период од 24 часа.

Начин на употреба: секоја единечна доза на Керлакс (глицерол, камилица и слез) останува запечатена индивидуално до моментот на употреба, гарантирајќи хигиена и практичност на производот.

За да го отворите контејнерот отстранете ја кесичката потоа фатете го вратот и завртете го капачето за да го отстраните.
При ракување не го фаќајте контејнерот за еластичната пумпа зошто дел од течноста може да истече. Подмачкајте ја нозлата со истиснување на една капка од течноста а потоа вметнете ја во ректумот и истиснете ја течноста со притискање на еластичната пумпа. Извадете ја нозлата без да го ослободите притисокот на пумпата и фрлете го контејнерот во канта за отпадоци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се