BIONIKA Сентис, 30 капсули

Bionika Sentis
BIONIKA Сентис, 30 капсули
300,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
020665C
favorite_border

Опис на производот

Сентис е природен додаток во исхрана кој содржи 200 г екстракт од корен од валеријана.

Пакување: 30 меки желатински капсули.

 

Содржина

Состав: 

Активни состојки: 1 капсула содржи сув екстракт од корен на валеријана. Во 100 г производ има 24.75 г сув екстракт од валеријана (Valeriana Officinalis - 0.8% валеринска киселина).

Други состојки: масло од соја, желатин, глицерол, жолт пчелин восок, соја лецитин, прочистена вода, бои: брилијант плава Е133, титан диоксид Е171, тартразин Е102.

Дозирање: деца над 12 години и возрасни, една капсула на ден.

Мерки на претпазливост: Да се чува на температура до 25ºC. Не ја пречекорувајте препорачаната дневна доза. Производот не треба да го употребуваат деца помали од 12 години, трудници, доилки, особи преосетливи на неговите состојки и особи кои земаат лекови за спиење или смирување. За време на употреба на производот не треба да се консумира алкохол. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна исхрана. Производот чувајте го на места недостапни за деца. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се