BIONIKA Сентис плус, 20 капсули

BIONIKA Сентис плус, 20 капсули
300,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048615C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Витаминот Б6 допринесува за нормална функција на нервниот систем, нормална психолошка функција и за намалување на заморот и исцрпеноста
  • Валеријаната ја намалува нервозата и напнатоста, помага во одржување на нормалниот сон и олеснување на заспивањето, придонесува за оптимална релаксација и за одржување на менталното здравје
  • Маточината помага во одржување на нормалниот сон и олеснување на заспивањето, придонесува за оптимална релаксација и за одржување на менталното здравје
  • Екстрактот од портокал придонесува за нормален сон, помага да се чувствувате релаксирано од стресот на напорниот животен стил, помага да се поддржи релаксацијата и физичката благосостојба, придонесува за оптимална релаксација

Пакување: 20 капсули 

Содржина

Состав:
Една желатинска капсула содржи: 100 мг екстракт од корен на валеријана (Valeriana officinalis), 100 мг екстракт од лист на маточина (Melissa officinalis), 250 мг Serenzo™ екстракт од кора на сладок портокал (Citrus sinensis)/арапска гума и 3 мг витамин Б6.

Предупредување: Сентис  + не се препорачува да се употребува доколку сте чувствителни на некоја од неговите состојки, кај лица помлади од 18 години, при бременост и доење, и доколку веќе сте земале лек за спиење или смирување

Консумирањето на алкохол може да ги зголеми ефектите на производот и треба да се избегнува.   

Консултирајте се со лекар доколку дојде до влошување на симптомите.

Дозирање и начин на употреба

Возрасни: 2 капсули на ден.
Проголтајте ја целата капсула со вода.
Не ја пречекорувајте препорачаната дневна доза.
Не ги употребувајте додатоците на исхрана како замена за разновидна исхрана.              

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се