BIONIKA Уреа 40 % крем за кожа, 50 г

BIONIKA Уреа 40 % крем за кожа, 50 г
571,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
033660C
favorite_border

Опис на производот

Уреата има кератолитичко и емолиентно дејство се користи при:  

  • Дополнителна нега на ксероза
  • Атопичен егзем и псоријаза
  • При тврдокорни калуси и задебелувања на стапала, раце, колена, ги измазнува и намалува задебелувањата на оштетените нокти
  • Ја измазнува кожата и го намалува грубиот изглед
  • Ги штити ноктите од надворешни влијанија

Пакување: 50 г

Содржина

Состав: 1 г крем содржи 400 мг уреа.
Други состојки: цетил палмитат, цетил алкохол, полисорбат 60, сорбитан моностеарат, бензил алкохол, млечна киселина, триетаноламин, прочистена вода.
 

Начин на употреба:
Се нанесува 2 пати на ден до постигнување на саканиот ефект (до 3 месеци). 
Нанесете го кремот Уреа 40% на местото кое треба да се третира.
Не ја нанесувајте на околното ткиво.
Доколку сакате, може да го покриете местото со завој или газа и да го прицврстите со леплива лента.

На површината на оштетените нокти изобилно нанесете од кремот и покријте ги како што е погоре опишано. Можете да употребите и пластична или винилна навлака за прст за дополнително да го заштитите прстот со завој. 
Чувајте го ноктот изолиран од влага 3 - 7 дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се