BIONIKA Урифаст кесички, 14 x 5 г

BIONIKA Урифаст кесички, 14 x 5 г
1.097,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
051476C
favorite_border

Опис на производот

Урифаст е додаток на исхрана што содржи шеќер Д-маноза и ЕxocyanТМ - екстракт од брусница (Vaccinium macrocarpon), со стандардизирана содржина од 50% (проантоцијанидини), во препорачана дневна доза, кои имаат позитивно влијание врз уринарниот тракт.

Пакување: 14 кесички x 5 г

Содржина

Дозирање: препорачаната дневна доза за Урифаст кај возрасни е 1 кесичка дневно, растворена во 100 мл ладна вода.

Предупредување
Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.
Екстрактот од брусница е генерално безбеден, но децата или бремените жени и доилките не треба да земаат екстракти од брусница, освен ако лекарот не го препорача тоа.
Да не се користи во случај на преосетливост на една од компонентите.
Не се препорачува да се користи заедно со мечкино грозје.
Додатоците на исхрана не може да се користат како замена за разновидна исхрана и здрав животен стил.
Чувајте го производот на места недостапни за деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се