BIOTRADE Acne Out Сет од два производи за масна кожа

biotrade cosmeceuticals acne out oxy wash  masna koza
BIOTRADE Acne Out Сет од два производи за масна кожа
741,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
054504C
favorite_border

Опис на производот

Acne Out - Комплексна нега за масна кожа со претежно гнојни мозолчиња и видливи несовршености!

Промотивниот комплет содржи:

  • Гелот Acne Out Oxy Wash, збогатен со млечна киселина и 99,9% чист хипербаричен кислород, длабоко ги чисти и затегнува порите и го подобрува изгледот на кожата.

Гелот за чистење ја чисти кожата од насобраните нечистотии и вишокот на себум и делува на порите во длабочина. Вметнатите чисти хипербарични молекули на кислород придонесуваат за баланс на микробиомот со намалување на растот на анаеробните бактерии како што се P.acnes. Млечната киселина е одговорна за добриот изглед и нормалното ниво на хидратација на кожата.

Не содржи SLS / SLES, што може дополнително да ја иритира кожата.

  • Активниот лосион Acne Out ефикасно влијае на маснотијата, спречува појава на нови мозолчиња и црни точки. Се нанесува без миење.

Активниот лосион е дизајниран за посебна нега на мрсна кожа и кожа склона кон акни, кожа со гнојни мозолчиња на лицето, грбот и деколтето. Неговата уникатна формула ефикасно влијае на маснотијата, спречува појава на црни точки и мозолчиња на кожата. Погоден е за секојдневна употреба и не влијае на фотосензитивноста на кожата. Олеснува иритацијата по бричењето и спречува повторно растење на косата по отстранувањето на влакната.

Првите резултати со правилна употреба се видливи во рок од 7 дена.

Пакување: 50 мл + 60 мл

Содржина

Употреба:

Користете Acne Out Oxy Wash како прв чекор во вашата рутина – по можност наутро и навечер.

Навлажнете ја кожата и намачкајте мала количина гел за чистење со нежни движења на масажа.

Избегнувајте прекумерно триење за да не ја иритирате и поцрвените кожата дополнително.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се