BIOTRADE Sebomax Control Шампон против првут, 200 мл

BIOTRADE Sebomax Control Шампон против првут, 200 мл
820,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
054440C
favorite_border

Опис на производот

Шампонот Sebomax Control е дерматолошка формула со силно изразен ефект против првут. Нежно го отстранува првутот и нечистотијата и ја обновува заштитната функцијата на скалпот. Неговата редовна употреба придонесува за долготрајна контрола на првут, чешање и ексфолијација на скалпот.

Се препорачува при:

  • Првут
  • Иритиран скалп и чешање на скалпот
  • Чувствителен скалп

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: aqua, cocamidopropyl betaine, lauryl glucoside, coco glucoside, sucrose cocoate, sorbitan sesquicaprylate, piroctone olamine, undecylenic acid, phenoxyethanol, parfum.

Употреба: нанесете го шампонот на влажна коса и масирајте лесно до нежна пена. Исплакнете темелно со топла, но не жешка вода. Препорачана употреба 2-3 пати неделно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се