BIOVEGAN Органски прашок за пециво без глутен, 3 x 17 г

BIOVEGAN Органски прашок за пециво без глутен, 3 x 17 г
95,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
048674C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Со калиум битартарат за брзо нараснување
  • Погодно за вегани
  • Без глутен

BIOVEGAN прашакот за печиво е единствениот прашок за печиво со тапиока за брзо нараснување на тестото. На тестото му дава мека структура, природна боја и подобар мирис и вкус. Печивата се подолго време свежи. Погодно е за секој вид на тесто, особено за лицата кои не сакаат или не треба да користат пченкарен скроб.

Пакување: 3 х 17 г 

Содржина

Состојки: тапиока скроб*, средство за нараснување: натриумн карбонат, средство за закиселување: калиум битартарат 22.8%, сок од лимон во прав*, средство за згуснување: гуар гума*.

*Од органско производство.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се