BIOXSINE Dermagen Forte Шампон против опаѓање на косата, 300 мл

BIOXSINE Dermagen Forte Шампон против опаѓање на косата, 300 мл
479,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
023693C
favorite_border

Опис на производот

Bioxsine Dermagen Forte е природна формула против губење на косата. Ефикасноста на BIOXSINE Forte шампонот е докажана во клиничките тестови спроведени со користење на финалниот производ.

Шампонот содржи хербални состојки. Тој го спречува опаѓањето на косата благодарение на неговата формула осум пати збогатена со биокомплекс Б11, кој овозможува раст на косата со зајакнување на слабите фоликули на влакната. Шампонот Bioxsine Dermagen Forte: -

  • Го намалува опаѓањето на косата хранејќи ги фоликулите на влакната
  • Ја храни косата со неговата содржина на витамини и минерали и ја прави косата да изгледа свежа, цврста и здрава
  • Ефикасноста и безбедноста на овој производ се клинички потвредени
  • Неговата pH вредност е соодветна за скалпот

Пакување: 300 мл

Содржина

Состав: aqua, water, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, extract, achillea millefolium extract, seratonia siliqua fruit extract, equisetum arvense leaf extract,cocamide mea, sodium chloride, propylene glycol, parfum/ fragrance,benzyl alcohol, hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride, tetrasodium edta, menthol, mel, panthenol, sodium pca,butylphenyl methylpropional, coumarin, vitis vinifera seed extract, methylchloroisothazolinone,niacinamide,pyridoxine hcl, methylisothiazoline.

Употреба:

За најдобри резултати употребувајте го шампонот два до три пати неделно, со задржување на смесата 4-5 минути, а потоа темелно исплакнете. Погоден е и за секојдневна употреба. BIOXSINE Forte шампонот се препорачува за континуирана употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се