BLACK UP Suntan Млеко за сончање со СПФ 20, 200 мл

BLACK UP Suntan Млеко за сончање со СПФ 20, 200 мл
373,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
006521C
favorite_border

Опис на производот

  • Содржи комбинација на УВА и УВБ филтри, масла, витамин Е и Д-пантенол. Овозможува долготрајна заштита на вашата кожа за време на сончањето и воедно ја штити кожата од иритации, изгореници и од исушување, притоа правејќи ја мека и еластична
  • Вградените филтри овозможуваат средна заштита (СПФ 20) од штетното дејство на УВА и на УВБ зраците во текот на сончањето
  • Присуството на витаминот Е ја подобрува хидратацијата на кожата, која е од исклучителна важност во летниот период. Исто така, со своето антиоксидативно дејство учествува во неутрализација на штетните слободни радикали, со што ја заштитува кожата од предвремено стареење

Пакување: 200 мл

Содржина

Содржи комбинација на масла кои дејствуваат емолиентно (омекнувачки) и ја подoбруваат еластичноста на кожата.

  • Ши-путерот е познат и уште како карите-путер. Тоа е екстракт кој содржи комбинација на сложени масти и масни киселини (арахидонска киселина, олеинска, линолна, линоленска, стераинска и цинаминска киселина). Самиот екстрак е богат и со витамините Ц, Д, А, Е и Ф. Присуството на овие витамини во производот е многу значајно за одржување здрава кожа особено кога е прекумерно изложена на сонце. Екстрактот дополнително придонесува за регенерирање на кожата, за смирување на иритациите и за подобрена хидратација на кожата, што е особено значајно за време на сончањето.
  • Д-пантенолот дејствува хумектантно (навлажнувачки) и го спречува прекумерното губење влага од кожата за време на сончањето.
  • Дерматолошки тестиран.
  • Наменет е за сите типови кожа.
  • Водоотпорен.

Начин на употреба: се нанесува рамномерно на кожата 20 минути пред изложување на сонце и повеќе пати во текот на сончањето.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се