BODYBOOM FaceBoom Мицеларна вода за чистење лице, 500 мл

BodyBoom FaceBoom Cleansing Micellar Water 500 ml micelarna voda
BODYBOOM FaceBoom Мицеларна вода за чистење лице, 500 мл
419,00 ден.
356,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055113C
favorite_border

Опис на производот

FACEBOOM Micellar Water Мицеларна вода за чистење на кожата на лицето, вратот и деколтето

  • За сите типови на кожа
  • Благодарение на нејзините природни состојки и веганската формула, не ја иритира кожата и може да се користи и за отстранување на шминката од очите
  • 99% состојки од природно потекло според стандардот ISO 16128
  • Ефикасно ја отстранува шминката
  • Ја чисти кожата од нечистотии настанати по долг ден
  • Ја освежува кожата и ја подготвува за понатамошните фази на нега
  • Наменета за сите типови кожа, вклучително и кожа склона кон иритации

Активни состојки

  • Хидролат од цвет од портокал – го регулира лачењето на себум, има антибактериско и регенеративно дејство. Ги регулира лојните жлезди и секрецијата на себум. Го намалува црвенилото. Има благотворно дејство и се препорачува за нежна, иритирана и чувствителна кожа
  • Хидролат од лист од зелен чај – Ги смирува иритациите и црвенилото и благотворно делува на тенот. Има корисен ефект врз васкуларната кожа, предизвикувајќи намалување на крвните садови и олеснување на воспалението
  • Трехалоза – Помага во одржување на правилна хидратација и има антиоксидантни својства

Пакување: 500 мл

Содржина

Состојки: вода, пропанедиол, вода од цвет на портокал, вода од лист на Camellia Sinensis, трехалоза, бетаин, динатриум кокоил глутамат, натриум лактат, млечна киселина, пролин, полиглицерил-6 каприлат, калиум сорбат, натриум бензоат, натриум салицилат, бензил алкохол, парфем, бензил салицилат, цитронелол, хексил цинамал, гераноил, линалол, лимонен.

Употреба: Нанесете на памук, исчистете ја кожата на лицето, очите и вратот. Повторете ја постапката се додека не добиете чисто памукче. Потоа исплакнете со млака вода.

Мерки на претпазливост: Да се чува на собна температура. Да не се изложува на силна сончева светлина.

После првото отварање да се користи до 6 месеци. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се