BOO PROOF Пробиотик рол-он дезодоранс за девојчиња, 50 мл

Boo proof probiotic roll-on deodorant kids&teens girls dezodorans rolon antiperspirant probiotik devojcinja
BOO PROOF Пробиотик рол-он дезодоранс за девојчиња, 50 мл
565,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
053814C
favorite_border

Опис на производот

  • Содржи состојки од природно и органско потекло
  • За деца и тинејџери
  • Дерматолошки тестирано
  • Не содржи алкохол, алуминиум и сода
  • Долготрајна заштита
  • Производ од 100% природно потекло

Иновативна формула, која го спречува непријатниот мирис, без затворање на потните жлезди.

Пакување: 50 мл.

Содржина

Состојки: вода, кокосово масло, глицерин, масло од сладок бадем (органско), ундециленоил глицин, бехенил алкохол, глицерил бехенат, лецитин, лактобацилус/ фермент на 'ржано брашно, токоферол, масло од сончогледово семе, ксантан гума, натриум бензоат, калиум сорбат, екстракт од плод на Vanilla planifolia, масло од лист на лимонова трева, цитрал, гераниол.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се