BOOM BOX Био напиток со овес и бадем, бариста, 1000 мл

BOOM BOX Био напиток со овес и бадем, бариста, 1000 мл
195,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053021C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски, негазиран, освежителен безалкохолен пијалок со овес и бадем - Бариста
  • Не се додавани шеќери, содржи природни шеќери
  • Стерилизиран производ
  • Веган

Нето-тежина: 1000 мл

Содржина

Состав: вода, овес* (11%), растително масло од сончоглед*, паста од бадем* (1%), сол, стабилизатори (гуар гума* и гелан гума).

*Од органска култура.

Може да содржи занемарливи количини на соја и јаткасто овошје.

Употреба: да се протресе пред употреба. Да се чува на суво и ладно место. Отворениот производ да се чува во фрижидер и да се употреби во рок од 3 дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се