BOOM BOX Овесна гранола со јаткасти плодови, 300 г

BOOM BOX Овесна гранола со јаткасти плодови, 300 г
176,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053013C
favorite_border

Опис на производот

  • Гранола - овесни снегулки со јаткасто овошје
  • 100% растителна основа
  • Со бадем, лешници, индиски орев и пекан (американски орев)
  • Веган
  • Со засладувачи, не се додавани шеќери
  • Содржи природни шеќери

Нето-тежина: 300 г

Содржина

Состав: овесни снегулки 60%, олигофруктозен сируп, засладувач (малитол), јаткасто овошје 7% (бадем, лешници, индиски оревчиња, американски ореви), растителни масла (од репка, палмино), пченични снегулки, кокос 2%, пченично брашно од цело зрно, малтодекстрин, снегулки од киноа, ленено семе, природна арома, емулгатор (соја лецитин), сол.

Може да содржи занемарливи количини на: кикирики и сусам.

Предлог за сервирање:

Во сад ставете 60 г од производот и додадете 120 мл растителен напиток или јогурт.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се