BOOM BOX Овесна гранола со шумско овошје, кокос и бадеми, 60 г

BOOM BOX Овесна гранола со шумско овошје, кокос и бадеми, 60 г
38,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053014C
favorite_border

Опис на производот

  • Гранола - овесни снегулки со шумско овошје (малина, капина, јагода и боровница), кокос и бадеми
  • 100% растителна основа
  • Веган
  • Со засладувачи, не се додавани шеќери
  • Содржи природни шеќери

Нето-тежина: 60 г

Содржина

Состав: овесни снегулки 50%, олигофруктозен сируп, засладувач (малитол), растителни масла (од репка, палмино), пченични снегулки, пченично брашно од цело зрно, малтодекстрин, кокос 3%, сушено овошје 1.1% (малина, капина, јагода, боровница), бадеми 1%, семе од чиа, снегулки од киноа, природна арома, емулгатор (соја лецитин), сол, регулатор на киселина (лимонска киселина).

Може да содржи занемарливи количини на: кикирики и сусам.

Предлог за сервирање:

Во сад ставете 60 г од производот и додадете 120 мл растителен напиток или јогурт.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се