BOOM BOX Овесна каша со лешник и чоколадо, 60 г

BOOM BOX Овесна каша со лешник и чоколадо, 60 г
38,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053009C
favorite_border

Опис на производот

  • Инстант-производ
  • Готова смеса од овесни снегулки со лешник и чоколадо
  • За брзо приготвување на овесна каша
  • Богат извор на влакна
  • 100% растителна основа
  • Веган
  • Со засладувачи, не се додавани шеќери
  • Содржи природни шеќери
  • Без млеко во прав

Нето-тежина: 60 г

Содржина

Состав: овесни снегулки 72%, засладувачи (малитол), оризови снегулки, пченкарен скроб, лешници 6%, чоколадо со засладувачи, без додавани шеќери, 3.5% засладувачи (изомалт, стевиол гликозиди (од стевиа)), путер од какао, какао маса, какао прав, емулгатор (соја лецитин), арома), сушени урми во прав, згуснувач (пектин), олигофруктоза, природни ароми, сол.

Може да содржи траги од кикирики, соја, сусам и јаткасто овошје што не е наведено.

Предлог за сервирање: во сад ставете 60 г од производот и додадете140-160 мл жешка течност. Конзумирајте по 2 минути.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се