BOOM BOX Овесна каша со шумско овошје и бадеми, 60 г

BOOM BOX Овесна каша со шумско овошје и бадеми, 60 г
38,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053010C
favorite_border

Опис на производот

  • Инстант-производ
  • Готова смеса од овесни снегулки со шумско овошје и бадеми
  • За брзо приготвување на овесна каша
  • Богат извор на влакна
  • 100% растителна основа
  • Веган
  • Со засладувачи, не се додавани шеќери
  • Содржи природни шеќери
  • Без млеко во прав

Нето-тежина: 60 г

Содржина

Состав: овесни снегулки 73%, засладувачи (малитол), оризови снегулки, пченкарен скроб, сушени урми во прав, згуснувач (пектин), олигофруктоза, кокос, сушено овошје 1.5% (малини, капини), ленено семе 1%, згуснувач пектин, бадеми 0.8%, природни ароми, сол, регулатор на киселина (лимонска киселина).

Може да содржи траги од кикирики, соја, сусам и јаткасто овошје што не е наведено.

Предлог за сервирање: во сад ставете 60 г од производот и додадете140-160 мл жешка течност. Конзумирајте по 2 минути.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се