BOOM BOX Овесни кекси со кокос, 50 г

BOOM BOX Овесни кекси со кокос, 50 г
43,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053018C
favorite_border

Опис на производот

  • Овесни кекси со кокос
  • 100% растителна основа
  • Веган
  • Со засладувачи, не се додавани шеќери
  • Содржи природни шеќери

Нето-тежина: 50 г

Содржина

Состав: овесно брашно 29%, овесни снегулки 22%, растителна маст (палмина, од репка), пченично брашно, засладувач (малитол), овошно пире (рогач, јаболко), инулин, мали парчиња од кокос 4%, емулгатор (соја лецитин), агенси за нараснување (натриум хидроген карбонат, динатриум  дифосфат), сол, природни ароми.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се