BOSNALIJEK Алерикс 120 мг, 10 филм - обложени таблети

Bosnalijek Alerix 120mg, 10 tbl aleriks
BOSNALIJEK Алерикс 120 мг, 10 филм - обложени таблети
198,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
036007C
favorite_border

Опис на производот

Алерикс филм - обложени таблети се употребуваат за олеснување на симптомите кои се јавуваат кај сезонскиот алергиски ринитис, како што се: 

-кивање, јадеж на носот, течење на носот или запушен нос, јадеж, црвенило и солзење на очите.

Пакување: 10 филм-обложени таблети

Содржина

Дозирање: лекот е наменет за возрасни и деца над 12 години, препорачана дневна доза е една филм - обложена таблета, еднаш на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се