BOSNALIJEK Лизобакт 20 мг/10 мг, 30 таблети за шмукање

BOSNALIJEK Лизобакт 20 мг/10 мг, 30 таблети за шмукање
170,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
006908C
favorite_border

Опис на производот

Се применува како помошна локална терапија за ограничени нарушувања на слузницата на устата и орофаринксот вклучително и за третман на афти.

Пакување: 30 таблети

Содржина

Состав: 1 таблета содржи:

  • Лизозим хидрохлорид           20 мг
  • Пиридоксин хидрохлорид     10 мг

Дозирање и начин на употреба: Возрасни и деца постари од 6 години, вообичаена доза е 6-8 Lysobact таблети за шмукање на ден. Таблетите за шмукање полека се растопуваат во устата под јазикот. Помеѓу секое дозирање мора да помине временски период од најмалку 1 час.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се