BOSNALIJEK Лизобакт П спреј за уста, 30 мл

BOSNALIJEK Лизобакт П спреј за уста, 30 мл
349,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050264C
favorite_border

Опис на производот

Спрејот се користи за третман на лесна болка во грлото без покачена температура, афти и ранички во устата кај возрасни и деца над 2 години.

Пакување: 30 мл

Содржина

Дозирање: лекот е наменет за употреба кај возрасни и деца над 2 години.

За поединечна доза неопходно е спреј пумпата да се притисне пет пати.

  • Возрасни и деца над 6 години - притиснете ја пумпата пет пати, 3 пати на ден
  • Помеѓу секоја апликација треба да има интервал од најмалку 1 час.
  • Третманот трае 5 дена

Предупредување: не се препорачува употреба на спрејот во тек на бременоста, како и кај доилки.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се