BOSNALIJEK Лизобакт спреј за уста, 30 мл

BOSNALIJEK Лизобакт спреј за уста, 30 мл
299,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
033766C
favorite_border

Опис на производот

Локален третман на акутни воспалителни заболувања на слузницата на усната празнина и грлото (стоматитис, гингивитис, афти). Помошен третман кај ларингитис или фарингитис. 

Lysobact Spray® се применува кај:

 • Болки во грлото – кај болно надразнето и воспалено грло
 • Воспаленија на крајниците
 • Воспаленија на голтникот
 • Воспаление на гингивите (gingivitis)
 • Воспаление на слузницата на устата (stomatitis)
 • Мали ранички на устата (afti)
 • Пред и по оперативни зафати (крајници, фарингс)
 • Кај повреди
 • Кај апсцеси
 • По вадење на заби

Lysobact Spray® претставува практичен и современ фармацевстки облик на спреј со нова, единствена и подобрена формулација која содржи две активни кмпоненти во еден лек.

Lysobact Spray® нуди избор помеѓу две единствени ароми: освежувачки вкус на пеперминт (го освежува здивот кој е чест пратечки симптом кај воспалителителните процеси во устата и грлото) пријатен, и благотворен вкус на анис (делува смирувачки на слузницата на грлото и устата, т.е го ублажува чувството на иритација и кашлање).

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: 1 мл раствор содржи:

 • Лизозим хидрохлорид 20 мг
 • Цетилпиридин хлорид 1.50 мг

Дозирање и начин на употреба: За поединечна доза, потребно е пумпата за распрскување да се притисне 5 пати. Постапката може да се повтори 3-6 пати на ден, со минимални интервали од 2 часа помеѓу дозирањата.

LYSOBACT Spray не е наменет за употреба кај деца под 6 годишна возраст.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се