BOSNALIJEK Риностоп, 10 таблети

BOSNALIJEK Риностоп, 10 таблети
122,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
007121C
favorite_border

Опис на производот

Rhinostop таблети се наменети за олеснување на симптомите на настинка, грип или алергиски ринитис меѓу кои: зголемена секреција од нос, кивање, затнатост на носот и синусите, главоболка, болка во грло, болка во мускули и зглобови, висока телесна температура.

Пакување: 10 таблети

Содржина

Состав: 1 таблета содржи: парацетамол 251 мг, псеудоефедрин хидрохлорид 61,20 мг, хлорфенамин малеат 2,54 мг.

Дозирање и начин на употреба:

  • Возрасни пациенти и деца на возраст над 12 години една таблета на секои 6 часа

Препорачаната дневна доза е до 4 таблети на ден. Кај пациенти со слабо до умерено нарушување на функцијата на бубрегот се препорачува интервалот помеѓу поединечните дози да се продолжи до 8-12 часа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се