BOSNALIJEK Травелине 50 мг, 10 таблети

BOSNALEK Travelin
BOSNALIJEK Травелине 50 мг, 10 таблети
95,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
021904C
favorite_border

Опис на производот

Травелин е лек (антихистаминик) кој содржи активна состојка дименхидринат.

  • Наменет е за возрасни и деца постари од 2 години

Се употребува за спречување и лекување на мачнина, повраќање и/или вртоглавица поврзани со болест на патување.

Пакување: 10 таблети

Содржина

Состав: една таблета содржи дименхидринат 50 мг

Помошни состојки: лактоза.

Употреба:

  • Возрасни и деца постари од 12 години: 1-2 таблети 30 минути пред планираното патување. Доколку е потребно, дозата може да се повтори на секои 6 часа. Не се препорачува повеќе од 6 таблети дневно
  • Деца на возраст од 6 до 12 години: ½ до 1 таблета 30 минути пред планираното патување. Доколку е потребно, дозата може да се повтори на секои 6 часа. Не се препорачува повеќе од 3 таблети дневно
  • Деца на возраст од 2 до 6 години:  1⁄4 до ½ 1 таблета 30 минути пред планираното патување. Доколку е потребно, дозата може да се повтори на секои 6 часа. Не се препорачува повеќе од 1½ таблети дневно

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се