THE BRIDGE Био десерт од овес и ванила, 2 х 130 г

The Bridge Bio organic avena dessert vanilla 2x130g ovesen desert od vanila
THE BRIDGE Био десерт од овес и ванила, 2 х 130 г
116,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054322C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски десерт од овес и ванила
  • Органски сертифициран производ
  • Погодно за вегани

Нето-тежина: 2 х 130 г

Содржина

Состав: вода, овес* (12,4%), шеќер од шеќерна трска*, скроб од тапиока*, природна арома на ванила*, концентрат од морков*, сончогледово масло*, масло од шафран*, морска сол, средство за згуснување: кароб гума*, гелан гума.

*Од органско производство.

Може да содржи траги од соја и јатки.

Да се чува на ладно и суво место. По отворање да се чува во фрижидер и да се консумира во рок од 1 ден.

Нутритивен состав на 100 г производ: Енергетска вредност 368kJ/87kcal, масти 2,0 г од кои заситени 0,2 г, јаглехидрати 16 г од кои шеќери 8,0 г, протеини 0,6 г, сол 0,08 г.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се