THE BRIDGE Органски растителен крем од кокос, 200 мл

THE BRIDGE Органски растителен крем од кокос, 200 мл
87,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049876C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Без карагенан
  • Погодно за вегани
  • Не содржи глутен
  • Не содржи лактоза

Нето-тежина: 200 мл  

Содржина

Состојки: изворска вода, кокосов крем* (15%), скроб од ориз*.

Емулгатор: сончогледов лецитин*.
Згуснувач: багремова гума*, морска сол.

*од органско потекло

Да се чува на ладно и суво место.

По отворање да се чува во фрижидер и да се конзумира во рок од 3-4 дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се