CALIVITA ParaProteX, 100 таблети

Calivita Para Protex
CALIVITA ParaProteX, 100 таблети
2.178,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
050010C
favorite_border

Опис на производот

Calivita Para Protex е моќен хербален лек.

Пакување: 100 таблети.

Производител: Calivita International 225 Episcopal Road, Berlin, Connecticut 06037, САД.

Содржина

Состав:

Плод од Рангунски ползавец 150 мг
Миризлива пеперутка  100 мг
Екстракт од кисел трн (6% Aлкалоиди) 50 мг
Измирна смола (мирха) 50 мг
Масло од каранфилче 50 мг
Тахебо во прав 50 мг
Прав од црн орев 37.5 мг
Масло од кралевски орев 37.5 мг
Екстракт од семки на грејпфрут 25 мг
Лук во прав 12.5 мг

 

Употреба3 по 1 до 2 таблети дневно со појадок или вечера.

Да се чува добро затворено на суво и ладно место. Да не се надминува дневната препорачана доза.
Производот не може да биде замена за разновидна исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца.
Да не се употребува доколку безбедносната лепенка е оштетена или недостасува.
Бојата на производот може да варира како резултат на природни промени во состојките.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се