CALIVITA ParaProteX, 100 таблети

CALIVITA ParaProteX, 100 таблети
2.178,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
050010C
favorite_border

Опис на производот

ParaProtex Антипаразитарен и антифунгален производ со широк спектар составен од уникатна комбинација на состојки.

Меѓу активните состојки на производот ParaProteX се наоѓаат: масло од семки од грејпфрут, лук, орев и билки кои успешно се користат со векови во народната медицина како: рангунски позавец, миризлива пепелашка, каранфилче и тахебо.

Пакување: 100 таблети

Содржина

Состав:

Рангунски ползавец 150 мг
Миризлива пеперутка 100 мг
Екстракт од кисел трн (6% Aлкалоиди) 50 мг
Измирна смола (мирха) 50 мг
Масло од каранфилче 50 мг
Тахебо во прав 50 мг
Прав од црн орев 37.5 мг
Масло од кралевски орев 37.5 мг
Екстракт од семки на грејпфрут 25 мг
Лук во прав 12.5 мг

 

Употреба3 по 1 до 2 таблети дневно со појадок или вечера.

ВНИМАНИЕ!
Примената на производот не е замена за преглед или консултација со Вашиот лекар! Доколку забележите било какви знаци на присуство на цревни паразити, веднаш побарајте лекарска помош.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се