CALIVITA Витамин Ц 500 мг, 100 таблети

CALIVITA Витамин Ц 500 мг, 100 таблети
765,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
005407C
favorite_border

Опис на производот

  • Витамин Ц 500 таблетите содржат витамин Ц со продолжено дејство
  • За поддршка на одбранбените механизми на имунолошкиот систем во критичните периоди кога телото има најголема потреба
  • Придонесува за нормално формирање на колаген, со што се одржува здравјето на крвните садови, коските, ‘рскавиците, забите, непцата и кожата
  • Како антиоксидант, помага во заштитата од штетните ефекти на слободните радикали, може да ги забави видливите знаци на стареење, а воедно има важна улога во создавањето на енергија за метаболните процеси

Го препорачуваме:

  • На оние кои се подложни на инфекции
  • На секој кој сака во постудените зимски месеци да обезбеди дополнителна поддршка на имунолошкиот систем
  • На спортисти и лица кои вршат тешка физичка работа, со цел да се намали исцрпеноста
  • На оние кои се под интензивен ментален напор, со цел да се одржи нормалното функционирање на нервниот систем
  • На старите лица и оние кои се опоравуваат од болести
  • На лица кои сакаат да ја подобрат апсорпцијата на железо (особено на жените во репродуктивниот период и пациенти со железо-дефицитна анемија)

Пакување: 100 таблети

Содржина

Состав: Витамин Ц 500 мг

Употреба: 1 таблета дневно.

Симптомите на недостаток на витамин Ц вклучуваат: замор, намалена виталност, слаб имунитет, ментални проблеми, долго заздравување на рани, крварење на непцата, бавна регенерација од болести.

Внимание! Витаминот Ц е чувствителен на топлина и светлина, чувајте го внимателно. Доколку имате медицинска историја која вклучува калкулоза во уринарниот тракт, консултирајте се со Вашиот лекар пред употреба на производот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се