CANPED Гаќи за возрасни M, 30 парчиња

Canped Absorbent Panties Large M, 30 Patient Diapers 85-125 cm gaki za vozrasni
CANPED Гаќи за возрасни M, 30 парчиња
814,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054777C
favorite_border

Опис на производот

Medium Погодни за луѓе со големина на половината помеѓу 85-125 цм

Гаќите за возрасни се направени во стил на долна облека што се носи лесно, за да се поттикне независноста. Со својата практична употреба, обезбедуваат погодност, особено за пациентите во движење.

  • Имаат индикатор за влажност однадвор за навремена замена
  • Повеќеслојно апсорбирачко јадро кое ја задржува влажноста и мирисот
  • Бариера против протекување
  • Анатомски облик
  • Целата површина на ткаенината е изработена од мек текстил
  • Страничните текстилни слоеви и овозможуваат на кожата да дише
  • Благодарение на својата посебна текстура, не прават бучава
  • Ластиците околу гаќите, целосно го обвиткуваат телото
  • По употреба лесно се отстрануваат со кинење нa зашиените делови од страните
  • Дерматолошки тестирано

Пакување: 30 парчиња

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се