CANPED Пелени за возрасни XL, 30 парчиња

canped emici kulot adult diapers XL 30 peleni za vozrasni
CANPED Пелени за возрасни XL, 30 парчиња
957,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054783C
favorite_border

Опис на производот

Extra Large Погодни за луѓе со големина на половината помеѓу 120-160 цм

Canped линијата нуди широка палета на производи за инконтиненција за сите возрасти.

Пелените со својата висока впивлива моќ овозможуваат пациентите со уринарна инконтиненција да се чувствуваат сигурно и удобно.

  • Памучните текстилни слоеви и овозможуваат на кожата слободно да диши
  • Бариера против протекување
  • Не прават шум при движење благодарение на специјалната текстура
  • Дополнителните странични барирери спречуваат протекување
  • Систем за блокирање на миризба
  • Дистрибутивен слој за брзо впивање и распоредување на течностите кон внатрешноста
  • Страничните лепенки можат повеќектано да се прилепуваат
  • Индикаторот за влажност го покажува времето за промена на пелената
  • Анатомски облик
  • Дерматолошки се тестирани

Пакување: 30 пелени

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се