CANPOL Анти-колик пластично шише (0+ месеци), 120 мл

Canpol Babies easy start anti-colic Baby Bottle 120 ml 35_216 sise bebe dete antikolik
CANPOL Анти-колик пластично шише (0+ месеци), 120 мл
199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041040C
favorite_border

Опис на производот

  • Наменето за деца од 0+ месеци
  • BPA FREE (не содржи Бисфенол А)

Шише со широко грло со ефективен вентил за спречување на колики, прекумерно подждригнување и акумулација на гасови. Цуцлата е изработена од безбеден и мек силикон, олеснувајќи го хранењето од шише. Читлива и прецизна скала за мерење на количините и брза подготовка на храната.

Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира. Нагласете во забелешка доколку е за момче или девојче!

Пакување: 120 мл.

Содржина

Состав: полипропилен, полиетилен, силикон.

Начин наупотреба: Пред првата употреба, измијте ги сите делови од шишето и зовријте ги 5 минути. Ова е неопходно за да се обезбеди хигиена. Исчистете пред секоја употреба.

Начин на одржување: Не е препорачливо да го миете шишето во машина за миење садови бидејќи детергентите може да го оштетат производот. Не користете никакви антибактериски средства.

Фрлете при првите знаци на оштетување. Не го затегнувајте прстенот за затворање на шишенцето, бидејќи тоа може да ја наруши вентилацијата.

Бидете особено внимателни при греење во микробранова печка.

Не ја изложувајте цуцлата на директна сончева светлина, блиску до извор на топлина или во средства за дезинфекција (раствор за стерилизација) подолго од препорачаното. Препорачливо е да се замени цуцлата по 2 месеци од употребата.

Предупредување: Секогаш користете го овој производ под надзор на возрасни.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се