CANPOL Анти-колик шише со широко грло (0+ месеци) 120 мл

Canpol babies wide anti-colic bottle 120ml PP EasyStart TOYS 35_205  anti kolil sise so siroko grlo
CANPOL Анти-колик шише со широко грло (0+ месеци) 120 мл
161,00 ден.
137,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041038C
favorite_border

Опис на производот

  • Наменето за деца од 0+ месеци
  • BPA FREE (не содржи Бисфенол А)

Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира. Нагласете во забелешка доколку е за момче или девојче!

Пакување: 120 мл

Содржина

Состав: полипропилен, ТРЕ, силикон.

Начин на употреба: Пред првата употреба, измијте ги сите делови од шишето и зовријте ги 5 минути.

По употреба, отстранете ги остатоците од храна, исплакнете, измијте и дезинфицирајте во пареа/електричен стерилизатор или во врела вода.

Начин на одржување: Не е препорачливо да го миете шишето во машина за миење садови бидејќи детергентите може да го оштетат производот. Не користете никакви антибактериски агенси.     

Фрлете при првите знаци на оштетување.

Бидете особено внимателни при греење во микробранова печка.

Не ја изложувајте цуцлата лажалка на директна сончева светлина, блиску до извор на топлина или во средства за дезинфекција (раствор за стерилизација) подолго од препорачаното.

Препорачливо е да се замени цуцлата лажалка по 2 месеци од употребата.

Предупредување: Секогаш користете го овој производ под надзор на возрасни.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се