CANPOL Чешел и четка

Canpol babies Baby Brush and Comb CUTE ANIMALS 2_419 cetka za kosa cesel
CANPOL Чешел и четка
144,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022385C
favorite_border

Опис на производот

Комплетен сет за нега на косата кој се состои од чешел и четка  направени од цврсти синтетички влакна.

Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира. Нагласете во забелешка доколку е за момче или девојче!

Содржина

Состав: АБС-пластика, полипропилен и синтетски (најлоски) влакна.

Начин на употреба:  Четката нежно ја масира главата на бебето, ја стимулира циркулацијата на крвта и придонесува за раст на косата. Поради цврстите влакна на четката, сетот може да се употребува и за нега на постари деца.

Начин на одржување: Чувајте го производот чист. Измијте го со влажна крпа или сунѓер. Производот не треба да се врие и не треба да се стерилизира.

Предупредување: Секогаш употребувајте го производот под надзор на возрасен.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се