CANPOL Дизајнирана чинија мече

CANPOL Canpol babies Melamine Anti-slip Bowl 490ml HELLO LITTLE orange, beige, grey  4_520 bowel-with-ears cinija so usi za bebinja deca
CANPOL Дизајнирана чинија мече
281,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050838C
favorite_border

Опис на производот

  • Пластична дизајнирана чинија

Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира. Нагласете во забелешка доколку е за момче или девојче!

Содржина

Состав: меламин, силикон.

Начин на употреба: Чистете ја редовно чинијата. Пред првата и по секоја употреба измијте ги сите делови во топла вода со благ детергент и добро исплакнете.

Секогаш проверувајте ја температурата на храната пред да го храните детето. Препорачаната максимална температура на храната е 40°С.

Начин на одржување: Не ја зовривајте чинијата и не ја стерилизирајте. Производот е наменет за употреба во машина за миење садови (максимум 65°С). Не се загрева во микро печка.

Предупредување: Секогаш користете го овој производ под надзор на возрасни. Фрлете ја при првите знаци на оштетување.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се